Lydnadskommittén

kenta 

 

 Sammankallande

Kent Axelsson

kent.axelsson1@hotmail.com
070-526 79 07

 

 

Sten Garpenquist

sten@garpenquistrevision.se

070- 734 05 75

 

 

Susanne Frisk

   

Jenny Eriksson

Lydnadstävling 10/2

Lydnadstävling 19/5-18

Träningsgrupp-Lydnad

Klubben har tre aktiva lydnadsgrupper.
 
Måndagsgruppen
För alla ekipage med tävlingsambitioner. Träffas måndagar kl10.30-13.30. Sammankallande och kontaktperson till denna grupp är Jan Ankarmo, j.ankarmo@gmail.com070-746 1973
 
Tisdagsgruppen
För alla ekipage med tävlingsinriktning. Träffas tisdagar kl 11.00. Kontaktperson till denna träningsgrupp är Gunilla Reuterhagen, gunilla_reuterhagen@hotmail.com 070-570 14 81
 
Söndagsgrupperna

För alla ekipage med tävlingsinriktning. Träffas söndagar kl 11.00. Kontaktperson till denna träninsgrupp är Agneta Wadsborn, agneta.wadsborn@gmail.com

 

Tränar tävlingslydnad. Träffas söndagar kl16.00. Kontaktperson till denna grupp är

Sofie Mikaelsson, sofie.mikaelsson@hotmail.com 

Träningsgrupp IPO-lydnad

IPO-Lydnad

Klubben har en träningsgrupp inriktad på IPO-lydnaden.
Träffas på lördagar kl 10.00

Kontaktperson: Torbjörn Södervall torso@telia.com