Resultatredovisning

Lämna dina uppgifter nedan






 



 



 



  

 


 

Resultatet läggs inte in automatiskt men så fort vi kan.

Ställa / Margita Rydegård

Margita Rydegård Ställa2   Jack Russel
 Datum  Klubb  Gren  Klass  Poäng  Merit Plac 
180210 Norsborg LKK Lydnad Klass 1 211 3e pris 5/10
170910 SSBK Lydnad Klass 1 253,5 2a pris  1:a

Selma / Lena Johansson

Selma lena Johansson   Shetland Sheepdog
 Datum  Klubb  Gren  Klass  Poäng  Merit Plac 
180114 Gävle BK Rallylydnad Fortsättning 93 Godkänd 5:a
180113 Gävle BK Rallylydnad Fortsättning 92 Godkänd 3:a
171209 Kungsör BK Rallylydnad Nybörjare 97 Godkänd 3:a
171015 Knivsta BK Rallylydnad Nybörjare 92 RLDN  5:a
171015 Gävle BK Rallylydnad Nybörjare 81 Godkänd  
171015 Gävle BK Rallylydnad Nybörjare 79 Godkänd  
             

For the win gray "Frej"/ Helene Wallskär

Frej Helene wallskär   Border Collie
 Datum  Klubb  Gren  Klass  Poäng  Merit Plac 
171001 Sala BK Agility Klass 2 0 fel Pinne 3 1/23 
             

Trafoxs Love me tender / Benita Andersson

Benita andersson hund   Welsh Corgie Cardigan
 Datum  Klubb  Gren  Klass  Poäng  Merit Plac 
171001 Norsborg lokala kennelklubb Rallylydnad Nybörjare 87 1:a pris 1:a
170917 Botkyrka BK Rallylydnad Nybörjare 92   6:e
             

Stock Dog's Glada Gladys / Yvonne Öhman

Yvonne Öhmans Glada Gladys   Welsh Corgie Cardigan
 Datum  Klubb  Gren  Klass  Poäng  Merit Plac 
170813 Apollogruppen Rallylydnad Nybörjare 94 Godkänd  
170606 Apollogruppen Rallylydnad Nybörjare 73 Godkänd  
             

RLDM Dexter / Lena Johansson

Dexter   Finsk Lapphund
 Datum  KLubb  Gren  Klass  Poäng  Merit  Plac
170812 Appollogruppen Rallylydnad Mästar 99 Cert 4
170611 Gävle Rallylydnad Mästar 96 Cert 3:e Championat
170520 Hölö-Mörkö BK Rallylydnad Mästar 93 Cert 10
170317 Väsby Rallylydnad Mästar 96 Cert 4
161119 Väsby Rallylydnad Mästar 94 Godk 6
160916 Hölö-Mörkö Rallylydnad Mästar 84 Godk 15
160814 Apollogruppen Rallylydnad Mästar 86 Godk 13
160814 Apollogruppen Rallylydnad Mästar 83 Godk 17
160730 Falkenberg Rallylydnad Mästar 84 RLDM 13
160703 Gnesta-Trosa Rallylydnad Mästar 79 Godk 14
160703 Gnesta-Trosa Rallylydnad Mästar 72 Godk 11
160507 Märsta-Sigtuna Rallylydnad Avanc 88 RLDA 2
160501 Tyresö Rallylydnad Avanc 81 Godk 6
160409 Bro-Håbo Rallylydnad Avanc 70 Godk 24
151004 SBK Stockholm Rallylydnad Forts 94 Godk 4
150919 Norsborg LKK Rallylydnad Forts 89 Godk 5
150913 Haninge Rallylydnad Forts 81 Godk 12
150913 Haninge Rallylydnad Forts 87 RLDF 14
150815 Apollogruppen Rallylydnad Forts 73 Godk 13
150815 Apollogruppen Rallylydnad Forts 80 Godk 8
150802 Södertälje  Lydn I 176 1:a pris 2
150613 Norsborg LKK Rallylydnad Nyb 88 Godk 6
150606 Apollogruppen Rallylydnad Nyb 91 RLDN 8
 150523 Botkyrka BK Rallylydnad Nyb  97  Godk  4
  Haninge BK Rallylydnad Nyb  77  Godk   14

RLDCH Falcon / Lena Johansson

Falcon  Schäfer
 Datum  KLubb  Gren  Klass  Poäng  Merit  Plac
170513 Nacka BK Rallylydn Mästar 97 Cert 8
170507 Österåkers HU Rallylydn Mästar 95 Cert Championat
170409 Bro-Håbo BK Rallylydn Mästar 97 Cert 6
170409 Bro-Håbo BK Rallylydn Mästar 90 Cert 7
160916 Hölö-Mörkö Rallylydn Mästar 97 Godk 4
160814 Apollogruppen Rallylydn Mästar 98 Godk 4
160814 Apollogruppen Rallylydn Mästar 81 Godk 14
160730 Falkenberg Rallylydn Mästar 77 RLDM 11
160703 Gnesta-Trosa Rallylydn Mästar 74 Godk 16
160703 Gnesta-Trosa Rallylydn Mästar 77 Godk 10
160507 Märsta-Sigtuna Rallylydn Avanc 88 RLDA 2
160501 Tyresö Rallylydn Avanc 84 Godk 3
160501 Tyresö Rallylydn Avanc 78 Godk 8
160409 Bro-Håbo Rallylydn Avanc 76 Godk 15
151004 SBK Stockholm Rallylydn Forts 98 Godk 2
150919 Norsborg LKK Rallylydn Forts 98 RLDF 1
150913 Haninge Rallylydn Forts 75 Godk 12
150913 Haninge Rallylydn Forts 93 Godk 9
150613 Norsborg LKK Rallylydn Nyb 91 Godk
150606 Apollogruppen Rallylydn Nyb 77 RLDN 14 
 150523 Botkyrka BK Rallylydn Nyb  98  Godk 3
150516  Haninge BK Rallylydn Nyb  80 Godk  11
 111205 Haninge BK Lydn  II 164,5  1:a pris  2
111126 Nacka Lydn I 165 1:a pris  
110908 Haninge Lydn I 162  1:a pris 4
110907 Söderetälje Lydn I 158 2:a pris 3
110807 Lida Lydn I 158,5 2:a pris 4

SE VCH RLD N Bazius Fruit A La La / Tanja Starck

Daisy Dalmatiner
 Datum  KLubb  Gren  Klass  Poäng  Merit  Plac
161023 Hällefors BK Barmarksdrag    DCWV B     tid 9:59    1/4
161009 Sundsvall BK SM Barmarksdrag DCWV B      tid 11:18   SM Silver
161008 Sundsvall BK SM Barmarksdrag  DCWV B  tid 11:22  
160924-25 Värmdö BK Barmarksdrag
DCWB tid 23.01    2/4
160911 Gävle BK Agility Hoppkl 1 5 fel   4/30
160910 Gävle BK Agility Agilitykl 1 5 fel   9/35
160813 Vaxholm BK Agility Hoppkl 1 5 fel   11/30
160731 Gagnef-Floda BK Agility Agilitykl 1 5 fel   7/47
160611 Häverö BK Agility Hoppkl 1 0 Pinne 1 3 / 22
160611 Häverö BK Agility Agilitykl 1 15 fel   8 / 24
160522 Södertälje LKK Agility Hoppkl 1 5 fel   9/28
160522 Södertälje LKK Agility Hoppkl 1 10 fel   15/26
160515 SSBK  Agility Hoppkl 1     24 / 41
 160515 SSBK  Agility Hoppkl 1     19 / 42

Alma Svassas Have a look / Marie Snees

result   Bearded collie
 Datum  Klubb  Gren  Klass  Poäng  Merit Plac 
160306 Fagersta KK Rallylydn Forts 84 Godk 14
160306 Fagersta KK Rallylydn Forts 82 Godk 14
 150516  Haninge BK  Rallylydn  Nyb  80  Godk  11
 150519  Väsby BK  Rallylydn  Nyb  72  Godk  18
             

RLDN Demins Chagall (Tjabo) / Katrin Johnsson

Tjano  Rottweiler
 Datum  KLubb  Gren  Klass  Merit  Poäng Plac
160605 Haninge BK Rally N RLDN 73  
160529 Katrineholm Spår Akl Godk 196,5  
160522 Hölö-Mörkö BK Rally  N Godk 96  
160521 Botkyrka BK Rally  N Godk 87  

Sveduddens Yrsa / Christina Björklund

 

Yrsa   Jack russell terrier
 Datum  Klubb  Gren  Klass  Poäng Merit  Plac 
 150411  Bro-Håbo BK  Rallylydn  Nyb  92  Godk  
             
             
             

For the Win Hero / Helene Wallskär

result  Border Collie
 Datum  KLubb  Gren  Klass  Poäng  Merit  Poäng
 150321  Linköping  Agilityklass  III 0 fel  Cert 1
             
             
             

RLD N Bino / Clary Sundblad

Clary  Shetland sheepdog
Datum Klubb Gren Klass Poäng Merit Plac
150207 Uppsala HU, Stockholms hundsportcentrum Rallylydn Forts 98 Godk 2
141025 Värmdö BK Rallylydn Nyb 81 Godk 14
141018 Vallentuna BK Rallylydn Nyb 86 Godk 7
141011 Tyresö BK Rallylydn Nyb 88 Godk 7
140906 Norsborg Lokala Kennelklubb Rallylydn Nyb 85 Godk 9
140801 Jönköping BK / Elmia Rallylydn Nyb 98 Godk 3
1407-- Varberg BK Rallylydn Nyb 96 Godk 2

Grim van het Dreiland / Torbjörn Södervall

grim  Malinois
 Datum  KLubb  Gren  Klass  Poäng  Merit  Poäng
140614 Knivsta BK  IPO 3  244 IPO 3  
130921 SK Järfälla  IPO 3 235 IPO 3 1
 130818 Kristinehamn BK  IPO 2 230  IPO 2  1
100509 SK Järfälla IPO 1   IPO 1  

Popham´s Orion (Vilda) / Carin Brunberg

 

vilda   Kromfohrländer
 Datum  Klubb  Gren  Klass  Poäng Merit  Plac 
 140201 Uppsala hundungdom
 Rallylydn Avanc 89  Uppfl 3
 130526 Norsborgs Lokala Kennelklubb  Rallylydn Avanc 74  Godk 8
 130525 Norsborgs Lokala Kennelklubb  Rallylydn  Avanc 74  Godk 6
120930 Norsborgs Lokala Kennelklubb Rallylydn Forts 78 Uppfl  
120527 Norsborgs Lokala Kennelklubb Rallylydn Forts 88 Godk 13
120512 Apollogruppen/Visättra Rallylydn  Forts 90 Godk  
110927 Apollogruppen Rallylydn Nyb 76 Uppfl  
110904 Norsborgs Lokala Kennelklubb Rallylydn Nyb 86 Godk  
110827 Vallentuna BK Rallylydn Nyb 81 Godk 18

NORDUCH NOV-10 FSD1 Dewmist Side by Side / Kerstin Eklund

FSMiles        Golden retriver
 Datum  Klubb  Gren  Klass  Poäng  Merit  Plac
 130510  Märsta-Sigtuna BK   Freestyle  3 24,7   Cert  3
 130210  Bro-Håbo BK  Lydn 2  165,5 1:a pris 
 120505  Skarpnäck HU /Sthlm Södra BK  Freestyle  2  23,85 uppfl.p  
 120318  Vällingby BK  Lydn  1  179,5 1:a pris  LP 
120218 Nacka BK  Lydn  1  181  1:a pris 
120212 Bro-Håbo BK  Lydn  1  184  1:a pris 
110827 Karlstad BK   Freestyle  1 25,5  uppfl.p  FD 
110715 Linköping HU  Freestyle  1  24,4 uppfl.p  
110515 Haninge BK   Freestyle  1  25,39 uppfl.p  

Korad Lei-Anns Cleia / Marion Götlund

cleia Malinois
 Datum  Klubb  Gren  Klass  Poäng Merit  Plac 
110828 Sv Dobermanklubben MT  Korad  
 110806 AfBV Exteriörbeskrivning Godk  
 101010 Vällingby BK  Spår Lkl 476,75  Uppfl
 100918 Enköping BK  Sök Lkl  413  Godk  4
 100619 Kopparberg BK  Sök  Lkl 388,5   Godk  5
100509 Haninge BK Sök Akl 229,5 Uppfl 1
091108 Afs Göteborg/Romelanda MH Känd mental status
091010 Södertälje BK Lydn  I 182,5 1:a pris  LP 2
090909 Haninge BK Lydn I 186,5 1:a pris 1
090905 Botkyrka BK Lydn  I 131 3:e pris 10
090819 Gnesta-Troska BK Lydn I 172 1:a pris 2